środa, 4 stycznia 2012

W świątecznym klimacie

Jesienią zapisałam się na wymiankę biżuteryjną związaną ze Świętami Bożego Narodzenia. Zabawa polegała na napisaniu listu do Św. Mikołaja, przekonaniu go, że się było grzeczną cały rok ;) i krótkiego określenia, jaką biżuterię chciałoby się dostać. Do listu trzeba było dołączyć zdjęcie-klucz o tematyce świątecznej, określające preferencje, którymi robiąca prezent miała się również sugerować. Można było też dostać rózgę...

Wybranie jednego pięknego zdjęcia było ponad moje siły, więc postanowiłam dać ich kilka w moich, ulubionych ostatnio, kolorach... W trakcie ich dobierania uświadomiłam sobie, że kwiatki niekoniecznie są w świątecznym temacie... i dorabiałam na szybkiego inne 'świąteczności'. I tym sposobem powstał prawdziwy misz-masz, który chyba przeraził nieco moją Mikołajkę... ale za to udało mi się zebrać te wszystkie piękne kolory w jedno! Moje zdjęcie-klucz wyglądało tak:

 
[zdjęcia pochodzą z portalu www.tapeciarnia.pl]

Moja Mikołajka Cycol11, na co dzien zajmująca się decoupage i biżuterią sutaszową, świetnie sobie poradziła. Wykonała dla mnie śliczne kolczyki w technice sutaszu, oraz dołączyła różne słodkości... hurra, nie dostałam rózgi :) Kolczyki mały być w chłodnych kolorach i są, mroźno-zimowe i niebiesko-morskie. Dziękuję!


Prezent dla mnie:
Ja natomiast dostałam zdjęcie-klucz z aniołem i od razu wiedziałam, że zrobię coś z karneolem, który kolorystycznie pasuje idealnie do zdjęcia. Z karneolem i koralem czerwonym, jak jarzębina..


.. i powstały kolczyki w technice wire-wraping, ręcznego oplatania cienkim drucikiem. Stworzyłam koronkę i wplotłam w nią drobniutkie kulki karneolu, środek wypełniłam mocno czerwonym koralem. Górne kółko to kwiatki z płatków karneolowych. Kolczyki otrzymała Klejnotki, robiąca cudne i oryginalne rzeczy.

Koliście i Koronkowo

5 komentarzy:

 1. obie prace przesliczne, ale te zrobione przez Ciebie bardziej mi pasujuą kolorystycznie - prawdziwy majstersztyk :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomysł doskonały. dałaś do myślenia swojej Mikołajce, ale dała radę :-)
  Twoja praca cudna!

  OdpowiedzUsuń
 3. Obie prace piękne i trafione!

  OdpowiedzUsuń
 4. wow Jola ale żeś się na wywijała przy tych kolczykach od Ciebie!!! wow :) cudne są :)

  OdpowiedzUsuń
 5. nie umiem zdecydować które podobają mi się bardziej :D

  OdpowiedzUsuń

Proszę o niespamowanie.
Będzie mi miło przeczytać Twój komentarz.