wtorek, 24 stycznia 2012

Moja Felicity

Od dawna miałam ochotę na sprawienie sobie czapki krasnala. Odkąd zobaczyłam na Raverly: Felicity, jej posiadanie było tylko kwestią czasu. A ponieważ po zrobieniu szala Hawthorne i pasujących do niego długich mitenek został mi cały motek włóczki Lanagold Batik Design 50% wełny i 50% akrylu, 100g/240m, to postanowiłam z niego zrobić Felicity. To nic, że może niekoniecznie pasuje stylem do szala i mitenek, chciałam mieć i już.

Wzór tej czapki dostępny jest na Raverly, ale dla osób nieobeznanych dobrze w języku angielskim, dostępny jest również w języku polskim, bardzo dobrze przetłumaczony przez Truscaveczkę.

Robiłam czapkę prawie dokładnie według opisu, nabierając na początku 70 oczek. Jeden motek wystarczył, jeszcze mi z niego trochę włóczki zostało. Dół robiłam na drutach 4mm (size 6), górną część czapki na drutach nr 5mm (size 8). Śmiesznie zaczęłam, bo nabrałam oczka i zaćmienie - jakoś nie mogłam tego dalej połączyć w kółko.. Poszukałam na YouTube i oczywiście okazało się to banalne. Jak zwykle. Wzór jest naprawdę bardzo prosty i szybko się go robi. Wystarczy znajomość oczek prawych, lewych, dodawania oczka i przerabiania dwóch razem.5 komentarzy:

 1. Hello,

  thats very very sweet.I love it.

  greatings send you Conny

  OdpowiedzUsuń
 2. Dlaczego wcześniej tu nie zajrzałam, by dowiedzieć się jak zacząć robótkę na okrągłych drutach Sama nie wpadłam na to, by szukać na youtube. A czapka jest świetna! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne kolory, z chęcią bym ubrała taką czapę :>

  OdpowiedzUsuń
 4. Jola, świetna czapka :)
  I kolory super się poukładały !

  OdpowiedzUsuń

Proszę o niespamowanie.
Będzie mi miło przeczytać Twój komentarz.