piątek, 27 grudnia 2013

Supernova, czyli gorset sutaszowy dla WOŚP 2014

Drugim projektem biżuteryjnym dla WOŚP 2014 do którego się zgłosiłam jest Gorset Supernova, gorset z tęczową aplikacją, mieniący się mnóstwem kryształków Swarovskiego! Pracowało przy nim około 200 biżuteryjek, a każda z nich wykonała dwa takie same elementy według wybranych wcześniej kolorów. O początkach Supernovej możecie poczytać w poście na stronie projektu: 400 kryształków Swarovskiego i kolorowe sznurki sutaszu, podarowane przez Wiolę z Bukowca - z tego każda z nas miała wyczarować swój wymyślony w formie element w określonym rozmiarze.

Kryształek Swarovskiego był wielkości paznokcia małego palca, takie błyszczące nieziemsko maleństwo, które należało obszyć sznurkami sutaszu i koralikami. Na początku wydawało mi się to mało wykonalne, ponieważ tę 'drobinę' ledwo można było utrzymać w palcach, a co dopiero przytrzymywać, przykładać i wywijać sznurki i do tego doszywać jeszcze drobniutkie koraliki jednocześnie! Uparłam się jednak :) Ułożyłam sznurki - w trzech ulubionych kolorach: turkusie, niebieskości i zieleni - koraliki i kryształki i po rozrysowaniu kilku projektów 'listków' wybrałam jeden i zaczęłam szyć... Możliwe, że też tym dwóm migoczącym maluchom coś tam nuciłam podczas pracy umilając sobie i im te kilka godzin ;)

Ze szklanych koralików: Preciosa Rocailles, Toho round Opaque Lustered Turquoise, Toho round Trans-Rainbow Teal, dwóch kryształków Swarovskiego oraz trzech sznurków sutaszowych PEGA powstały w końcu dwa takie same elementy. Kolejnym krokiem było sfotografowanie ich i o zgrozo! siebie razem z nimi i wysłanie w świat..


W świat, czyli ogólnie do Gosi Sowy, która razem z futrzanymi pieszczochami oczekiwała na nie z utęsknieniem...


W międzyczasie, gdy listonosz uginał się pod paczuszkami z 200 stron Polski i codziennie uszczęśliwiał futrzaki i Gosię nową porcją 'listków' do gorsetu, w pracowni sukien ślubnych pod Krakowem powstawała baza go gorsetu z pięknej, czarnej satyny. Po uszyciu wiązanego szarfą gorsetu w swoje ręce wzięła całość wspomniana Gosia Sowa i przy fizycznym wsparciu futrzaków oraz duchowym wsparciu wszystkich uczestniczących w tym projekcie biżuteryjek (z wariacka na Facebooku zwanych sutaszryjkami ;)) powstał gorset z rozgwieżdżoną aplikacją nazwaną Supernovą. Dodatkowo powstała również śliczna torebka w tym samym stylu..


Gorset gorsetem, ale wiadomo, że to szata, która zdobi człowieka... zobaczcie JAK ZDOBI!
Dwie piękne kobiety zgodziły się pozować do zdjęć, żeby wspomóc aukcje WOŚP: aktorka Maria Niklińska oraz Miss Polonia 2011, Marcelina Zawadzka.

jako modelka: Maria Niklińska


Jak się dobrze przyjrzycie, to zobaczycie u góry wśród turkusowych 'listków',
pomiędzy niebieskimi a zielonymi jeden z moich dwóch elementów :)
Drugi został wszyty symetrycznie po drugiej stronie.
:)

jako modelka: Marcelina Zawadzka
                                       Zdjęcia: fotograf Marta Piskorek z asystą Tomasza Wilczkiewicza
                                       Makijaż-fryzjer-stylizacja: Ania Wygoda, Justyna Zastąpiło oraz Monika Wlaźniak


Bardzo się cieszę, że mogłam brać udział w tak wspaniałym projekcie, którego pionierką i pierwotną pomysłodawczynią jest między innymi, główna koordynatorka wszystkich projektów 'Biżuteryjki dla WOŚP': Edyta Woźniak, czyli nasza Marisella.

Więcej o projekcie Supernova - http://bizuteryjkidlawosp.pl/category/nasze-projekty/gorset-supernova/
Więcej o innych projektach - a jest ich kilkanaście! - http://bizuteryjkidlawosp.pl/

3 komentarze:

  1. Piękny gorset i bardzo fajny pomysł na wspólne szycie biżuterii. Pozostaje mieć nadzieję że zarobi dużo pieniążków dla WOŚP.

    OdpowiedzUsuń
  2. Brak słów... gorset jest po prostu zachwycający!!!

    OdpowiedzUsuń

Proszę o niespamowanie.
Będzie mi miło przeczytać Twój komentarz.