poniedziałek, 16 grudnia 2013

Charmsy do bransoletek - Biżuteryjki dla WOŚP 2014

W poprzednim roku wspierałam akcję biżuteryjek dla WOŚP głównie wsparciem słownym i wspólnym przeżywaniem licytowania każdej bransoletki i naszyjników. W tym roku postanowiłam dołączyć do akcji i wzięłam udział w dwóch projektach biżuteryjnych: gorsecie sutaszowym i charmsach do bransoletek.

Charmsy to małe elementy, które doczepiane są do bazy bransoletki i wspólnie tworzą efektowną całość. Charmsy można odczepiać i przyczepiać, można samemu komponować wygląd bransoletki w zależności od nastroju i ubioru :) I właśnie takie charmsy i bazy robiły biżuteryjki. 

W ogólnym zamyśle dotyczącym charmsów dla WOŚP było mnóstwo projektów bransoletek, ja wybrałam trzy i zrobiłam trzy charmsy, po jednym do wybranego projektu bransoletek: "Tęczowa II", "W Czerni" oraz "Z Granatami". Warunkiem koniecznym każdego elementu było to, żeby w każdy był włożony kawałek serca oraz, żeby to serce uwidocznić w kształcie lub dodatku w kształcie serducha :) 

Wszystkie charmsy zrobiłam metodą wire-wrapping, czyli oplatania cienkim srebrnym drucikiem. Starałam się, aby każda z nich była zrobiona nieco inaczej od pozostałych.

Bransoletka "W Czerni" oczywiście miała być z czymś w kolorze czarnym :) Mój element jest jednym z kilku i zrobiłam go ze srebra próby 930 i 999 oraz malutkich, gładkich i czarnych kulek onyksu. Charms był w międzyczasie opalany, młotkowany i oplatany, potem zoksydowany, przecierany i wypolerowany :)

Charms do bransoletki "Tęczowej II" jest serduszkiem z minerałami w kolorze zielonym. Powstał ze srebra 930 i 999 oraz małych kul gładkich i większych fasetowanych peridotu. Ten charms również był opalany, lekko zmłotkowany oraz opleciony cienkim drutem, potem zoksydowany, przetarty i wypolerowany :)
To maleństwo, jak i pozostałe zresztą, ma wielkość zaledwie 3,5 cm z zapięciem.
Trzeci charms powstał do bransoletki "Z Granatem". Element wypleciony ze srebra 930 i 999 z wplecioną, lekko spłaszczoną łezką granatu. Czy muszę wspominać, że również się nad nim pastwiłam wyginając, oplatając, oksydując, przecierając i polerując? ;)

Każdy charms osobno będzie zaczepiony do swojej tematycznej bransoletki, która będzie zawierała około 9 charmsów, a każdy z nich projektuje i wykonuje inna osoba.

Poniżej wyjątkowo można zobaczyć fragment tylko z moimi charmsami. Który najbardziej mi się udał?Linki do stron, gdzie można więcej poczytać o akcji biżuteryjek dla WOŚP o tym charmsowym i innych bajkowych projektach, jak np. o projektach wędrujących tzw. wędrasiach, gdzie biżuteria krąży wśród kilku-kilkunastu osób i każda dokłada jakiś element w swojej ulubionej technice, lub o projekcie sutaszowym, o którym niedługo napiszę, oraz o innych projektach beadingowych, torebkowych i miedzianych koronkach...


Strona główna: 


Strona akcji na Facebooku: 


4 komentarze:

  1. Piękne! Wszystkie podobają mi się jednakowo i bardzo trudno byłoby mi wybrać faworyta :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Moim faworytem jest onyksowe :) Ale oczywiście wszystkie są śliczne!!!

    OdpowiedzUsuń
  3. Prześliczne zawieszki!! Szczególnie serduszko z granatem:)

    OdpowiedzUsuń

Proszę o niespamowanie.
Będzie mi miło przeczytać Twój komentarz.