Oryginalny projekt jest autorstwa Sarah Keller, nazywa się The Paris Sweater. Mnie bardzo podoba się wersja na zdjęciu miacrista z raverly.
[źródło i wykonanie: miacrista] |
Zakupy zrobione i cieszą oko. Kupiłam na sweter Paris włóczkę Ambre Cheval Blanc w kolorze stalowo-zielonym. To nitka bambusowo-bawełniana i tym bardziej ciekawi mnie, jak się będzie nosiła, jeszcze takiej nie miałam, a w dotyku jest bardzo przyjemna.
Korzystając z okazji zaopatrzyłam się też w spinkę drewnianą do szala firmy Knit Pro, wykonaną z drewna brzozowego i łączniki do łączenia żyłek przy drutach. Świetna rzecz, gdy ma się dużo oczek na drutach, a chce się już zobaczyć jak wygląda robótka przy rozłożeniu. Na krótkim drucie to niewykonalne bez ściągnięcia z drutów, ale jak połączymy żyłki, to już można zobaczyć jak wygląda nasza robótka, albo nawet przymierzyć podczas pracy. Ten drewniany grzybek po prawej, to czteroigłowa rączka do zamocowania igieł do filcowania. Może trochę jesienią pofilcuję :)
włóczka Ambre w zbliżeniu, kolor nr 030 stalowo-zielony |
Do zakupów dorzuciłam też próbnik włóczek Alize, który jest w formie bardzo wygodnej książeczki z przyczepionymi próbkami włóczek, ich nazwami i opisami składu. Świetna rzecz, gdy chcemy wybrać włóczkę, bo można ją sobie od razu pomacać i ocenić fakturę.
Do pełnego szczęścia brakowało mi jeszcze znajomości włóczek łączonych: np. wełna + jedwab, wełna + wiskoza, jedwab + bawełna i jedwab z alpaką, więc też znalazły się w koszyku. Bardzo spodobało mi się połączenie jedwabiu z bawełną we włóczce Setanova Lana Grossy oraz Malabrigo Baby Silkpaca Lace z baby alpacą i jedwabiem. Ciekawa jest też nieco grubsza Patina z wełną merino i wiskozą - świetna na zimowe szale i czapki! Chyba już zacznę szukać projektów pod te włóczki.
Druty w dłoń i do robótki marsz. Jestem ciekawa Jak Ci wyjdzie. Ja oglądając Magdy sweterek też narobiłam sobie apetytu, ale muszę wykończyć to co mam zaczęte.
OdpowiedzUsuńBardzo ciekawy projekt sobie wybrałaś. Chętnie zobaczę w twoim wykonaniu. U mnie na razie w kolejce.
OdpowiedzUsuńNo to czekam z ciekawością ogromną, bo bardzo mi się podoba ten projekt. Może, jak zobaczę u Ciebie, to wpadnę w zazdrość i też sobie zrobię...
OdpowiedzUsuńKIEDYŚ ;-)
Jola, fantastycznie to wygląda, też bym taki chciała bardzo :)
OdpowiedzUsuńObejrzałam schemat i na razie go nie rozumiem :D
A o co chodzi z tym regularnym porozmieszczaniem oczek? I jak będzie robić - prawe lewe?
Ja też nie zrozumiałam schematu na początku, ale znam filozofię tego sweterka. Robi się dwa prostokąty i odpowiednio je zszywa. Jak zszyć, pokazane jest właśnie na schemacie. Możesz też się przyjrzeć sweterkowi Shakeydriver: http://www.ravelry.com/projects/shakeydriver/the-paris-sweater jak to ma wyglądać, bardzo dobre zdjęcia :)
UsuńA robi się w sumie wzorem jaki się chce - można ściągaczem, można samymi prawymi w parzystych rzędach... Ja sobie porobię regularne narzuty :)
Jola, a widzisz, bo ja myślałam że jeden i się zastanawiałam co ja mam dalej z tym zrobić :)
UsuńKochana, dlaczego narzuty?? to ma być po skosie?
Aguś, pomyliłam się, robi się jeden prostokąt! Teraz wieczorkiem na spokojnie usiadłam w domu i widzę jeden. Ot, ciapa.
UsuńZamierzasz też zrobić?? :)
Jola, bardzo bym chciała bo wydaje się proste i chyba bym dała radę :)
UsuńA masz zdjęcie tego co widziałaś naocznie może?:)
Jak już będę w domu, to podeślę Ci na maila :)
UsuńSuper, to będę czekać :)
UsuńZaraziłaś mnie tym projektem, siedzę od wczoraj w sklepie netowym i włóczki namiętnie oglądam :)
Śliczności... Czy próbnik wypożyczyłabyś mi do pomacania?
OdpowiedzUsuńMagdowe wykonanie tego sweterka jest, moim zdaniem, zdecydowanie najlepsze. Teraz jestem ciekawa Twojego.
Przyniosę próbnik na najbliższe spotkanie :)
Usuń