środa, 15 września 2010

Wiedźma i inne...

... książki oczywiście.

Dwie pierwsze pozycje to kolejna porcja rozsmakowywania się w kryminałach Agathy Christie. Tym razem zupełnie niespodziewanie udało mi się pożyczyć książki, w których "Nemezis" łączy się kilkoma bohaterami i jest w pewnym stopniu dalszą częścią "Karaibskiej tajemnicy". Śmiało je można również czytać zupełnie oddzielnie, mnie na przykład udało się przeczytać w odwrotnej kolejności :)

W obu opowiadaniach występuje starsza panna Marple, której bystry umysł i zdolność kojarzenia pomaga w wykrywaniu przestępców. "Karaibska tajemnica" to wykrywanie tajemnicy morderstw żon podczas wycieczki na Karaiby.. i w ogóle tajemnic małżeńskich. "Nemezis" natomiast spodobała mi się chyba najbardziej z wszystkich dotychczas przeczytanych kryminałów tej autorki.. Świetny pomysł na uwikłanie panny Marple w rozwiązywanie niesprawiedliwości zza światów. Rewelacja.

Natomiast po książce Ewy Białołęckiej muszę zrobić przerwę w czytaniu. Jestem zaskoczona, że ta książka aż tak mocne zrobiła na mnie wrażenie, że gdy zaczęłam czytać inną, to mi się wątki zaczęły plątać obu tych książek...
Po pierwszych kilkunastu stronach "Wiedźma.com.pl" zaczęłam się zastanawiać czy tomu nie odłożyć, bo ja jakoś nie przepadam za nowoczesnymi książkami przesiąkniętymi nowomodną mową, schematycznym życiem i codziennymi problemami. Książki czytam po to, by właśnie oderwać się od tego wszystkiego, żeby poczuć się w innym świecie. Na szczęście podczas dalszego czytania książki poczułam wizję innej krainy, niecodziennej, przepełnionej czarami wiedźmy, duchami, przepowiedniami mistycznymi, talizmanami.. Autorka mnie zaskoczyła, bo naprawdę w mistrzowski sposób połączyła dzisiejsze życie z przeszłością na wielu płaszczyznach, sielskość i anielskość, wierzenia i czary,  dawne zwyczaje z nowoczesnością, to wszystko jest w tej jednej książce! Nie będę więcej zdradzać, bo warto się tą książką samemu zaskoczyć. Warto do niej zajrzeć!

2 komentarze:

  1. no to dobrze że fajna jest ta wiedźmowata książka, w końcu jak wróci od Ciebie ustawi się w niemałą kolejkę do przeczytania hihi

    OdpowiedzUsuń
  2. Ano niemałą... Twoja kolejka ciągnie się przez wszystkie półki wzdłuż pokoju i na dodatek wielowarstwowo :) Normalnie jak w raju! :)

    OdpowiedzUsuń

Proszę o niespamowanie.
Będzie mi miło przeczytać Twój komentarz.