niedziela, 10 lipca 2016

Ośmiorniczki dla wcześniaków

Ośmiorniczki dla wcześniaków to akcja charytatywna dla wcześniaków w inkubatorach, którą zapoczątkowano w Danii, a która rozwija się też w innych krajach, m.in. Polsce.

Dzieci, które pojawiły się na świecie za wcześnie, trafiają do inkubatorów. Takie maluszki zawsze po urodzeniu zaciskają piąstki, a zaciskając je na różnych przewodach i rurkach, np. na kablach kroplówek, powodują ich odłączanie.  

Podsuwane pod rączki macki ośmiorniczek, mają przypominać wcześniakom pępowinę mamy i to na nich dzieciaczki zaciskają swoje piąstki, nie robiąc sobie krzywdy. A ponieważ wcześniej, przez kilka dni zabawkę nosi przy sobie mama wcześniaka i pachnie ona mamą, obecność takiej przytulanki dodatkowo uspokaja maluszka. 


Ośmiorniczki są bezpłatne, trafiają do wcześniaków, które leżą w szpitalu biorącym udział w akcji. Te wesołe przytulanki wykonywane są ręcznie i całkowicie charytatywnie przez chętne osoby, ale trzeba pamiętać, że każda maskotka powinna spełniać, określone przez koordynatorów wymogi. Zabawka musi być przede wszystkim bezpieczna dla malucha. Wykonuje się ją wyłącznie ze 100% bawełny, wypełnienie natomiast jest z antyalergicznej silikonowej kulki. 

Na Facebooku powstała specjalna grupa i strona dla tych, którzy też chcą pomóc maluchom.

Warto obejrzeć krótki  >> film <<  pokazujący ośmiorniczkę w akcji :)

Ja również przyłączyłam się do akcji. Na razie są dwie ośmiorniczki, ale będzie ich dużo więcej!

6 komentarzy:

 1. Super akcja a ośmiorniczki urocze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Jakoś ta akcja chwyciła mnie za serducho :)

   Usuń
 2. Śliczne ośmiorniczki :-) Fantastyczna akcja.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. super że bierzesz udział w takich akcjach i dzielisz się sobą :) i swoją pasją. Ośmiorniczki urocze :)

  OdpowiedzUsuń

Proszę o niespamowanie.
Będzie mi miło przeczytać Twój komentarz.