piątek, 27 lipca 2012

Czarne Kamienie jeszcze raz - tom VI i VII

Po przeczytaniu księgi VI "Niewidzialny pierścień" stwierdzam oficjalnie, że uwielbiam tę serię! Jestem oczarowana światem, który stworzyła Anne Bishop, Światem Ciemności, gdzie dobrymi są Lord Piekła, demony, a Krwawi, noszący kamienie i mający przez to moc opiekują się słabszymi. Są wśród nich jednak czarownice i królowe chcące władzy, okrutne dla swojego dworu, okrutne dla mających się nimi opiekować mężczyzn i okrutne dla plebejuszy, których powinny chronić. Taką wredotą jest właśnie Dorothea SaDiablo, była małżonka Saetana, Lorda Piekła, która na przestrzeni wieków planuje zniszczyć wszystkie czarownice i królowe, które mogłyby jej zagrażać. Jedną z ostatnich takich królowych jest Szara Pani, która ma zginąć po zakończeniu targów niewolnikami.. Taki jest początek...

Historia jednak rozwija się nie po myśli Dorothei, kiedy to Szara Pani kupuje Jareda, młodego wojownika, który miał zostać na długie lata umieszczony w wyniszczającym miejscu, kopalni soli.. Królowa, po zakupie niewolników dowiaduje się o planach jej zniszczenia i próbuje wrócić na swoje terytorium, będąc tropiona przez ludzi Dorothei SaDiablo. Cała drużyna prowadzona przez Szarą Panią skrywa najróżniejsze tajemnice, wspólnie jednak próbują przetrwać, wiedząc, że wśród nich jest zdrajca. Przeprawa jest trudna, tym bardziej, że nie zawsze wszystko wydaje się takie pewne, jak na początku.. Rewelacyjny tom i nic więcej nie zdradzę."Przymierze Ciemności" to tom VII i jestem nim jeszcze bardziej zachwycona! Rzecz dzieje się już po burzy wywołanej przez Jaenelle, w której ginie okrutna Dorothea SaDiablo i jej poplecznicy. Zniszczone terytorium Dena Nehele poszukuje królowej, która stworzyłaby swój dwór, odbudowała krainę i dbała o poddanych. O poszukanie królowej znającej Protokół, którym kierowali się Krwawi, poprosił Daemona jeden z ostatnich potomków Jareda i Lia, Theran. Żona Daemona, Jaenelle zaproponowała królową, która nosi niski rangą kamień, Theran jednak nie będąc nią zachwycony, nie szanuje jej. Królowa Cassidy, mimo ogromu trudności, tworzy swój dwór i próbuje zapanować nad Wojownikami, którzy nie do końca nawet wiedzą, jak powinni się na dworze zachowywać, jakie są ich obowiązki i prawa. Cassidy musi przekonać mężczyzn Pierwszego Kręgu dworu, do siebie i nauczyć służenia jej bez strachu i tortur, jakie to okrutne doświadczenia mieli wszyscy w Dena Nehele, za panowania królowych Dorothei SaDiablo.


Nie mogę się doczekać dwóch następnych części serii "Czarnych Kamieni"! Muszę z perspektywy czasu przyznać, że chyba pierwsza księga była najtrudniejsza, bo nie znało się reguł rządzących Światem Ciemności, w którym osadzeni są bohaterowie i ich historie. Z każdym tomem coraz bardziej wzrastała sympatia, która doprowadziła mnie wręcz do uzależnienia. Cieszę się więc, że są jeszcze dwa wydane w Polsce tomy, mam nadzieję, że nie zawiodą. Szczerze? To nie spodziewam się tego :)

5 komentarzy:

 1. świetnie ta seria prezentuje się w stosie !
  w swoim czasie sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi bardzo interesująco! Kupuję to!

  OdpowiedzUsuń
 3. Podziwiam fascynację, bo ja czytać tego typu literatury nie potrafię, brak mi wyobraźni, czy co? :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że po prostu nie trafiłaś na taką książkę tego typu, która by Ciebie wciągnęła. Gdybyś miała ochotę na wciągnięcie, polecam trylogię Czarnego Maga Trudi Canavan w skład której wchodzą trzy tomy: "Gildia magów", "Wielki Mistrz" i "Nowicjuszka" :)

   Usuń

Proszę o niespamowanie.
Będzie mi miło przeczytać Twój komentarz.