wtorek, 29 września 2009

Lubię Agathę Christie

Następne pozycje, określone już przeze mnie jako przeczytane to dwie książki Agathy Christie "Noc w bibliotece" i "Kieszeń pełna żyta". Obie wciągające, obie pełne zagadek i obie zdecydowanie za szybko się skończyły ;)


"Noc w bibliotece" opowiada, jak w bibliotece rezydencji szanowanego pułkownika Bantry’ego znalezione zostają zwłoki młodej kobiety. Pani Bantry prosi o pomoc pannę Marple – kobietę, która doskonale zna się na ludziach i dzięki temu rozwikłała już wiele zagadek kryminalnych. Sprawa nie jest prosta, bo zamieszanych może być sporo ludzi, ale wszyscy mają alibi. Panna Marble wcześniej od wszystkich wie, kto jest mordercą. A na trop naprowadzają ją rzeczy, które zazwyczaj wydają się mało istotne.. Nie zgadałam kto to jest i prawdę mówiąc było to dla mnie zaskakujące :)

"Kieszeń pełna żyta" jest jeszcze bardziej wciągająca. W fabryce, w swoim gabinecie, bogaty przedsiębiorca po wypiciu herbaty źle się czuje i niedługo po tym umiera. W jego kieszeni znajdują pełno żyta. Policja podejrzewa otrucie. Jest też motyw, młoda żona ma romans i dziedziczy po nim część majątku... ale ona też zostaje otruta.. Wszystko rozgrywa się w domu pełnym rodziny i każdy z nich jest podejrzany. Panna Marple pomaga policji wyjaśnić kilka kwestii i tylko ona widzi we wszystkim logikę. Inni uważają, że morderca musi być szalony. Świetna łamigłówka.

4 komentarze:

 1. niesamowite jest to że ja fanka kryminałów nigdy w życiu nie przeczytałam choć strony napisanej przez Agate - no nie wiem co o tym myśleć??

  OdpowiedzUsuń
 2. Madziulku, ja Ci radzę: zacznij myśleć jak to zmienić :))) Moim zdaniem warto, toż to klasyka!

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć Piękna! Wreszcie dotarłam na Twego bloga :D A Ty mi linka nie podesłałaś tak czy siak :P Fakt, książki Aghaty Christie są wciągające, w końcu wszystkie Agaty są fajne ;))) Ale z tej tematyki wolę Stephena Kinga. Ostatnio czytałam jakiś jego kryminał po angielsku, rzecz rozgrywała się wokół serii zabójstw za którymi stała organizacja mająca na celu przejęcie kontroli politycznej nad światem, fabuła lekko przesadzona (:P), ale książka lekkostrawna i na pewno wciągająca :) Duża buśka :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj Agatuś! W końcu jakaś wiadomość od Ciebie z tak daleka! No co, Kraków dla mnie daleko, co najmniej 6 godzin drogi... Kinga czytałam tylko dwie książki. Jedna to zdaje się 'Oczy Smoka', ale to fantasy, a druga to już była z tych groźniejszych, ale nie pamiętam tytułu.. :( Czytałam ją, bo się nie dało od niej oderwać, 'nastrój grozy i tajemniczości' ;) do końca ostatniej okładki i kurczę, no, bałam się - a ja nie lubię się bać.. kiedyś jeszcze pewnie zajrzę, ale teraz postawiłam na A.Christie. Już mam dwie następne do czytania.

  OdpowiedzUsuń

Proszę o niespamowanie.
Będzie mi miło przeczytać Twój komentarz.