wtorek, 15 kwietnia 2014

Zakończony! - KONKURS - wygraj książę Renaty Kosin "Tajemnice Luizy Bein"


Mam dla Was niespodziankę - konkurs dla osób uwielbiających czytać i odkrywać tajemnice...

Nagrodą w konkursie jest jeden egzemplarz nowej, pachnącej drukiem książki Renaty Kosin "Tajemnice Luizy Bein", z jej własnoręczną dedykacją."Tajemnice Luizy Bein"  to nowa książka, która pojawiła się w księgarniach w poprzednim tygodniu. Oto opis z okładki. Mnie zachęcił, już czytam i muszę przyznać, że już pierwszy rozdział nieźle wciąga!
Na starówce w warmińskim miasteczku archeolodzy odkrywają cmentarzysko mnichów. Pośród zakonników znajdują szczątki kobiety w wianku ze srebrnych róż i z dzieckiem w objęciach. Okazuje się, że to Luiza Bein, dziedziczka i filantropka, której grób dotąd pozostawał nieznany. Ale kim jest dziecko? Kobieta miała tylko jednego syna, który dożył sędziwego wieku… Młoda dziennikarka postanawia wyjaśnić tę zagadkę. Aby odszukać potomków Luizy, skieruje swe kroki do Szwajcarii. Wraz z młodym i przystojnym Alexandrem Beinem odkryje wiele tajemniczych kart historii tej rodziny…
Jeśli jeszcze nie przekonałam Was do konkursu, to zapraszam do przeczytania pierwszego rozdziału "Tajemnic Liuzy Bein" udostępnionego przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia, zajrzenia na blog autorki Renaty Kosin oraz do przeczytania moich recenzji innych książek autorki: "Mimo wszystko Wiktoria" i "Bluszcz prowincjonalny".


Co zrobić, aby wygrać książkę "Tajemnice Luizy Bein"?

 1. W komentarzu poniżej zadaj pytanie/-a autorce książki Renacie Kosin.
  Maksymalnie trzy pytania.
 2. Udział w konkursie biorą tylko te osoby które:
  - wykonają punkt 1.
  - podadzą adres email - w komentarzu (może być antyspamowy, ale żebym odszyfrowała ;)) lub bezpośrednio do mnie na e-maila* wyślą nick/imię nazwisko pokazujące się przy komentarzu.
  - adres wysyłki mają na terenie Polski.
 3. Wybranych przeze mnie kilka pytań uczestników zostanie przekazane autorce i na tej podstawie powstanie krótki wywiad, który opublikuję na blogu.
 4. Osoba, której pytanie wybiorą członkowie mojej rodziny jako najciekawsze - wygrywa książkę "Tajemnice Luizy Bein" z dedykacją od autorki. Książkę wysyła sama autorka, ja natomiast  od siebie również wyślę mały upominek: wybraną przeze mnie biżuteryjną zakładkę do książki, jedną z tych, które to czasem pokazuję na blogu.  Zwycięzca dostanie w rezultacie dwie przesyłki :) 
 5. Konkurs trwa od momentu pojawienia się ;) czyli od 15 kwietnia do 4 maja 2014 roku (do końca doby).
 6. Ogłoszenie Zwycięzcy nastąpi w ciągu 4 dni po zakończeniu. Jeśli po ogłoszeniu, w ciągu 7 dni nie będzie kontaktu ze Zwycięzcą, zostanie wybrana następna osoba. Kontaktować się będę na podany adres email (podany w komentarzu lub wysłany nick/imię nazwisko na mojego e-maila*).
 7. Mile widziane jest rozpowszechnienie informacji o konkursie np. na swoim blogu, facebooku itp, ale nie jest to wymóg konieczny.

BARDZO ZAPRASZAM i ŻYCZĘ POWODZENIA!


* kontakt do mnie: impresje.naili@gmail.com

25 komentarzy:

 1. Super konkurs, z przyjemnością zadam pytanie autorce książki oto ono "Jak doszło do powstania Pani pierwszej książki, czy był to przełomowy moment w Pani życiu?" mój meil megi22-1981@o2.pl pozdrawiam Małgosia

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam pytanie odnośnie konkursu, czy zadać można tylko jedno pytanie czy dowolną ilość pytań:) ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę o zadawanie maksymalnie trzech pytań. Zaraz uściślę to we wpisie. :)

   Usuń
 3. Super, w takim razie jeszcze 2 pytania :D
  1. Co stanowi dla Pani największą wartość w życiu, co jest najważniejsze?
  2. Chciałabym się dowiedzieć jak powstaje zarys książki, a mianowicie skąd czerpie Pani pomysł na daną książkę i jak w późniejszym czasie on się rozwija i rozkwita? Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Co uważa Pan za najtrudniejszą stronę pisania , a co za najłatwiejszą i najmilszą? Czy pisanie książek to ciężka praca?
  angelika.sa@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzień dobry,

  1. O jakiej nagrodzie literackiej Pani marzy?
  2. Jaki jest Pani ulubiony gatunek literacki? A może pisarz? A może ma Pani ulubioną książkę, taką, co której Pani wraca?
  3. Szukając inspiracji do nowej książki dokąd udałaby się Pani w podróż? Jaki to mógłby być kraj i dlaczego akurat ten?

  Pozdrawiam, izka3@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam :)
  Pochodzi Pani z podlaskiej ziemi,która jest mi szczególnie bliska,stąd pytanie: W której powieści nawiązuje Pani do tego pięknego skrawka Polski?
  Co w literaturze rodzimej ceni Pani najbardziej i którego autora?
  Która z Pani powieści jest najbliższa sercu i dlaczego?
  Dziękuję za konkurs :)
  Serdecznie pozdrawiam

  kotun3@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam :)
  Pochodzi Pani z podlaskiej ziemi,która jest mi szczególnie bliska,stąd pytanie: W której powieści nawiązuje Pani do tego pięknego skrawka Polski?
  Co w literaturze rodzimej ceni Pani najbardziej i którego autora?
  Która z Pani powieści jest najbliższa sercu i dlaczego?
  Dziękuję za konkurs :)
  Serdecznie pozdrawiam

  kotun3@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Pani Renato wiem, że oprócz pisania książek jest też Pani "duszą artystyczną". Czy mogłaby Pani powiedzieć coś więcej o swojej artystycznej pasji?

  Pozdrawiam
  Ania Wojszel

  aniawojszel@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Pani Renato jaki był odzew społeczności w Barczewie (władz i zwykłych mieszkańców) na wieść, że akcja książki "Tajemnice Luizy Bein" toczy się w Waszej miejscowości?

  Pozdrawiam
  Ania Wojszel

  aniawojszel@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 10. NIE BIORE UDZIAŁU W KONKURSIE ale mam pytanie:
  W jaki sposób przygotowywałaś się Renato do napisania tej książki (bo pociągi i historia i obce kraje??)??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro poza konkursem, odpowiem tu. :) W Szwajcariim (w Brienz, Interlaken, Ballenbergu, przełęczy Bernina) mialam szczęście kiedyś być, a miejsce zauroczyło mnie do tego stopnia, że postanowiłam umieścić w nim akcję powieści. Tak jak mój bohater uwielbiam szwajcarskie pociągi, mam nadzieję, że w ich opisach to widać. ;)
   I jeszcze przy okazji - dziękuję wszystkim, którzy już wzięli udział w konkursie i zachęcam tych, którzy wciąż się nie zdecydowali. :)

   Usuń
  2. oooo a ja myślałam że może jakiś facet maczał palce w te pociągi w książce :)

   Usuń
 11. Ostatnio przez fora internetowe przewinęła się dyskusja na temat zarobków pisarzy/wywołana przez jedną z polskich pisarek/. Co pani myśli na ten temat?Czy takie dyskusje ogólnopolskie i narażanie się na różne komentarze mają sens?
  2- Co planuje pani kontynuację "Bluszczu prowincjonalnego"?
  3-Pani Renato skąd pomysł na tę powieść?
  jolunia559@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. Też mam pytania, marzę o tej książce bardzo :)
  1. Czy istnieje takie miejsce, w którym książki piszą się szybciej, pomysły pojawiają się same a kursor nie mruga na ekranie bezrobotny?
  2. Jaką literaturę czytuje Pani pomiędzy pisaniem własnych powieści?
  3. Kiedy zaczyna Pani pisanie książki to czy wiadomo jakie będzie zakończenie? Czy może pojawia się ono później, juz w trakcie pisania?

  ejotek1980 małpa gmail.com

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. 1. Jaka jest Pani definicja szczęścia?
  2. Z czym kojarzy się dla Pani dom rodzinny?
  3. Jest Pani pisarką, ale jakie książki lubi Pani najbardziej czytać, czy są to romanse, czy wręcz odwrotnie kryminały?
  Pozdrawiam
  sylwka.sk91@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. Dziękuję za zgłoszenia! I zapraszam kolejne osoby :)
  Przeczytałam książkę i mówię Wam, warto samemu poznać tę historię :)

  OdpowiedzUsuń
 15. 1) Zapewne ma Pani przyjaciółkę Wenę. Jaka ona jest?
  2) Czym jest dla Pani SŁOWO?
  3) Pisanie książek wymaga lekkiego pióra. Jak z jego lekkością było w czasach szkolnych? Jak Pani wypracowania oceniali poloniści – co chwalili, a co krytykowali? Czy widzieli w Pani talent literacki czy wręcz przeciwnie?

  Pozdrawiam serdecznie
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. Dobry wieczór :)
  Ja mam trzy pytania.
  1. Książka, o którą toczy się tutaj bój dotyczy tajemnicy z przeszłości. A jaka jest Pani ulubiona "tajemnica z przeszłości"? Czy jest jakieś wydarzenie w światowej historii, które Panią zastanawia, ciekawi i daje impuls do najróżniejszych teorii?
  2. Czy lubi Pani swoje książki? Wielu autorów woli do swoich książek nie wracać, bo zaraz widzą mnóstwo fragmentów do poprawki. Czasem wręcz twierdzą, że jest źle napisana i teraz zrobiliby to zupełnie inaczej. A jak to jest u Pani? Ucieka Pani od swoich książek?
  3. Jaki jest (jeżeli jest) Pani wyimaginowany czytelnik? Ktoś kiedyś napisał, "nie da się pisać dla nikogo, kogoś zawsze trzeba sobie wyobrazić". Kogo Pani sobie wyobraża, gdy pisze Pani nową książkę?
  Pozdrawiam serdecznie :)
  Magdalena
  maglipka@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 17. 1. Jak bardzo zwariowanym trzeba być, aby wpaść na tak ciekawy pomysł na historię?
  2. Czy pisząc książkę skupia się pani na potencjalnym odbiorcy, czy po prostu przelewa własną wyobraźnię na papier?
  3. Jacy znani pisarze panią inspirują? Czy pomysły na książki powstają wyłącznie w pani głowie, czy może inspiracją są jakieś rzeczywiste wydarzenia?
  t.bolach@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 18. 1.Czy poszczególne postacie i miejsca są stworzone wzorując się na rzeczywistych osobach i miejscach?
  2.Czy postacie są odwzorowaniem kogoś z rzeczywistości?
  ewa-matuszak1@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Czy lubi pani czytać informacje o sobie?
  2. Woli pani książki czy audiobooki?
  3. Jak opisałaby pani siebie w trzech słowach?

  zuzastepinska11@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 20. 1. Pisze Pani o sobie, że "energię i pogodę ducha czerpie z zewnątrz". Gdzie jest według Pani taki zakątek na świecie, tak magiczny, niepowtarzalny i zapierający dech w piersiach, że można tam naładować się pozytywną energią na baaardzo długo?
  2. Trzeba odwagi, aby wygrzebać z dna szuflady swoje teksty i pokazać je światu. Czy był taki moment (np. na spotkaniach autorskich albo w gronie rodzinnym), że przepełniona dumą i świadomością docenienia przez czytelników powiedziała sobie Pani: "Jestem dobra w tym co robię!"?
  3. Wyobraźnia jest Pani wybawieniem, cennym skarbem, ale czy nie wpędziła kiedyś Pani w kłopoty ;)?

  Pozdrawiam serdecznie :)
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 21. 1. Czy w jakiejkolwiek Pani powieści jest prawdziwa historia, która wydarzyła się dla Pani lub dla kogoś z bliskich osób?
  2. Jak odreagowuje Pani stres i gdzie najlepiej się dla Pani odpoczywa?
  3. Gdyby wiedziała Pani, że ma przed sobą tylko jeden dzień życia, jakby go Pani spędziła i co by robiła w tych ostatnich minutach?
  Pozdrawiam
  Zosia
  zosiasamosia.k@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. Koniec konkursu!
  Bardzo dziękuję za zgłoszenia. Rozstrzygnięcie wkrótce :)

  OdpowiedzUsuń

Proszę o niespamowanie.
Będzie mi miło przeczytać Twój komentarz.